Спілкування між водіями: ТОП-5 найбільш важливих сигналів фарами


Опубликованно 14.11.2018 17:57

Спілкування між водіями: ТОП-5 найбільш важливих сигналів фарами

Досвідчені автомобілісти знають, що на дорозі ніяк не обійтися без спілкування. Щоб уникнути неприємностей, сам по собі виробився справжній мова умовних знаків, за допомогою якого водії попереджають, просять, лають, а іноді і дякують.

Водії, які їздять не перший рік всі сигнали вже давно знають. А от новачкам слід підготуватися. Як говорити з іншими водіями “на одній мові“, розповіла автоексперт Катерина Станішевська в коментарі Автобатл.

1. Очевидний спосіб комунікації за допомогою фар. Найвідоміший сигнал - два рази швидко включене дальнє світло. Так попереджають про те, що за курсом очікує патруль поліції.

2. Коротко включене дальнє світло “в спину“ їде ззаду автомобіля означає прохання пропустити. Коротко помігают далекими вас навпаки - пропускають.

3. Важливо звертати увагу на контекст. Якщо вам “блимнули“ двічі дальнім днем, це може означати, що вас попереджають про патрулі.

Але такий же сигнал, отриманий вночі може означати, попередження про іншу небезпеку - наприклад, попереду може бути аварія, або пошкоджене покриття дороги - в будь-якому випадку варто знизити швидкість. Інше пояснення - погано відрегульовані фари, які “сліплять“ зустрічні авто.

4. Фури і автобуси інколи попереджають “братів менших“ на легковиках про небезпеку, яку їм легше побачити з вище розташованої кабіни. Наприклад, лівим поворотником можуть попереджати їде ззаду автомобіль про небезпеку обгону. І, навпаки, правим повідомляти, що “все чисто“ і обганяти можна.

5. Сказати “спасибі“ за допомогу на дорозі можна з допомогою коротко включеної аварійки. Таким же способом водії зазвичай вибачаються.

Раніше публікувалися ТОП-4 обов'язкових ритуалу водіїв, перед тим, як сісти за кермо.

Хочеш бути в курсі останніх автомобільних новин? Підпишись на сторінку АВТО Bigmir)net на Facebook.Категория: Авто Советы