"Льодове" попередження у Києві: ТОП-5 правил їзди в ожеледь


Опубликованно 21.11.2018 16:19

Водіїв у Києві попередили про небезпеку ожеледі в найближчі дні. Як показує досвід попередніх років, найбільша кількість аварій відбувається в перші дні похолодання.

ТОП-5 рекомендацій для безпечної їзди при ожеледі

1. При ожеледі особливо небезпечно стає на поворотах. Потрібно обов'язково скинути швидкість і не різко натискати на “газ“. Набирати швидкість можна тільки після здійснення повороту.

2. Правило стосується будь-яких погодних умов, але при різких похолоданнях воно стає особливо актуальним. Мова йде про дотримання дистанції. При ожеледі потрібно враховувати те, що гальмівний шлях збільшується, тому потрібно заздалегідь морально перейти на “зимовий“ режим водіння і збільшити дистанцію в 2-3 рази.

3. Перед пішохідними переходами теж треба пригальмовувати набагато раніше з тієї ж причини - гальмувати доведеться довше. Скидати швидкість потрібно перед усіма переходами, бажаючі несподівано перейти дорогу можуть з'явитися дуже несподівано.

4. Часто трапляється, що колеса пробуксовують навіть на невеликих підйомах. Щоб цього уникнути, натискайте “газ“ без ривків, плавно і робіть невеликі повороти кермом боку - це підвищує зчеплення з покриттям.

5. Якщо гальмувати “по-літньому“, можна дуже швидко втратити керованість і піти в занесення. У зв'язку з цим, потрібно уникати ситуацій з різким гальмуванням, для чого їздити як можна обережніше. Ефективне гальмування при ожеледі досягається переривчастим натисканням, натискання педалі повністю “в підлогу“ ефекту не принесе.

Раніше публікувався ТОП-5 найбільш важливих сигналів фарами.

Хочеш бути в курсі останніх автомобільних новин? Підпишись на сторінку АВТО Bigmir)net на Facebook.Категория: Авто Советы